Wij maken gebruik van cookies

Door gebruik te maken van onze website ga je akkoord met onze cookies. Voor meer informatie kun je kijken bij ons cookie- en privacybeleid.

Ik begrijp het

Kennismaking Richard Middelkamp, bestuurslid

Kennismaking Richard Middelkamp, bestuurslid

Ons nieuwe bestuurslid Richard Middelkamp beter leren kennen? Lees dan onderstaand interview.

Richard, hoe ben je bij het Ravijn gekomen?
Mijn zoontje Pepijn mocht kennismaken met sport. We hadden achter ons huis wel eens een balletje getrapt maar kwamen er al gauw achter dat dit niet echt iets was voor hem. Wat hij wel fantastisch vond om te doen was zwemmen. Hij kreeg steeds meer plezier in het zwemmen en wou graag op Waterfun wat ik zelf een fantastisch middel vindt om kinderen spelenderwijs met alle disciplines van onze club kennis te laten maken. Ze kunnen synchroon, wedstrijdzwemmen en waterpolo kiezen als ze oud genoeg zijn. Pepijn koos voor waterpolo omdat zijn oom Arthur dat ook had gedaan.

Je kunt dan gewoon mee gaan als ouder maar je kunt je ook inzetten voor de club. Het laatste past meer bij mij omdat ik nu graag een bezig ben in het verenigingsleven en mensen altijd graag wil enthousiasmeren. Pepijn begon bij de overstap met een jongens team onder de 11b waar Anne trainster – coach was en uitviel waarbij de vraag kwam of ik dit niet even tijdelijk over wou nemen omdat ik ook al teamleider was. Zo gezegd, zo gedaan en deze van huis uit voetballer en duursporter stond aan de badrand kinderen van 9 en 10 les te geven. Fantastisch om alle kinderen zo blij in het water te zien liggen. Vanuit mijn rol als teamleider heb ik natuurlijk ook wel eens opmerkingen gemaakt en gesproken met diverse mensen over structuren en processen. Organisatie is wel echt iets voor mij en de voorzitter belde mij met de vraag of ik niet in het bestuur wou plaats nemen. We hebben een gesprek gehad met de leden van het bestuur er bij en ik heb daarop gezegd dat ik dit wel wou proberen en vindt Het Ravijn een fantastische club waar ik mij graag voor inzet.

Wat zijn je hobby’s?
Nadat ik jaren heb gevoetbald bij De Zweef kreeg ik een ongelukje met mijn voet waarbij mijn linker voet niet meer deed wat hij moest doen. Ik kon toen nog 1 wedstrijd voetballen waarna ik weer een paar weken nodig was om te herstellen. Dat werd hem niet en ben dus ook gestopt. Je valt dan echt in een gat en gaat op zoek naar wat anders. Ik kwam er al snel achter dat duursporten wel mijn ding is. Heb diverse (kwart-) triatlons gedaan en ook voor een lange duurloop ben ik altijd in. Door mij in te spannen met sport kan ik verschrikkelijk goed ontspannen.  Ik ga dan ook regelmatig naar de sportschool DRW en loop of fiets zondags lekker even door de natuur.

Wat doe je in het dagelijks leven?
In mijn dagelijks leven ben ik projectleider van bouwbedrijf AKOR uit Rijssen. Ik heb eigenlijk mijn hele leven in de bouw gewerkt en ben ooit als vakantiewerker begonnen bij Schothans. Mijn vader had dit samen met Ben geregeld en in mijn pubertijd was ik nog wel wat (bij-)sturing nodig. Zo kwam ik er dus achter nadat ik de werkplaats van Schothans inmiddels 3 keer van voor tot achter had geveegd, je gewoon kon vragen om een andere klus. Ik ging met opgestreken zeil naar Ben en zei; ïk weet niet wat de bedoeling is maar als dit vakantiewerk is, stop ik er mee” waarop Ben zei; “waarom kom je dan niet eerder bij mij?”. Les geleerd. Bouwen is natuurlijk een fantastisch proces waarbij je van een idee naar werkelijkheid komt. Je realiseert samen met anderen een product wat er voor jaren staat.

Waar ben je het meest trots op?
Bedoel je in het werk, sport of privé? In het werk ben ik het meest trots op een van mijn laatste werken waarbij wij als AKOR het stadion van Heracles mochten verbouwen. Mijn directeur heeft mij vanaf het idee tot aan de oplevering op dit project gezet. Je maakt dus eigenlijk alles mee zoals bestemmingsplan wijziging, bemiddelingen met de buurt, het bouwproces waarbij de klant gewoon moet kunnen blijven trainen en wedstrijden voetballen. Daarbij heb je als eindverantwoordelijke van soms wel 200 mensen op de bouw ook nog de taak alles te overleggen met de directie van Heracles. Een hele mooie en bijzonder traject waar ik erg trots op ben.

Als ik kijk naar de sport ben ik zelf erg trots op mijn halve marathon tijd welke ik een paar weken nadat mijn dochter van 13 was geboren, heb gelopen in Enschede in 2003. De tijd was 1:37 en een beetje. Als ik kijk naar mijn vrouw en kinderen in de sport ben ik ook erg trots op wat hun bereiken en hebben bereikt. Het aller belangrijkste hierin is plezier hebben.

Privé ben ik natuurlijk erg trots op mijn gezin en wat we met elkaar nu allemaal al hebben bereikt en nog gaan bereiken. Eigenlijk zit hier een heel trots iemand die nog veel meer wil bereiken maar dan wel met plezierige dingen samen met vrienden en familie.

Wat doe je zoal in het bestuur?
Als lid van bestuur kun je vooruit kijken maar moeten er soms ook minder leuke beslissingen worden genomen. Omdat ik een positief ingesteld persoon ben, ga ik ook altijd uit van het goede. De een noemt dat positief, de ander naïef. Ik ben niet iemand die dingen uit de weg gaat of niet durf te noemen. Daarbij kun je wel eens discussies krijgen maar probeer je er altijd met elkaar uit te komen omdat je er namelijk niet voor je zelf zit maar voor de club. Zo hebben er her en der wat veranderingen plaats gevonden waarbij je toch ziet dat mensen enthousiast worden en nieuwe energie krijgen. Ik denk dat wij als bestuur alle vrijwilligers enthousiast moeten houden en dankbaar moeten zijn voor de grote inzet binnen onze club. Er zijn her en der nog wel wat hobbels die genomen moeten worden zoals een betere bezetting van de jurytafel en scheidsrechters. Hier mag ik mij vanuit het bestuur in vast bijten en zal dat ook zeker proberen tot een goed eind te brengen. Dit kun je namelijk zien als een uitdaging en hoeft dus niet direct een bedreiging te zijn.

Wil je verder nog iets kwijt?
Nou, ik kan wel zeggen dat in een paar jaar is gebleken dat dit wel een hechte club is maar dat we soms vergeten dingen uit te praten met elkaar. Dat is jammer en zo houdt je openstaande discussies die niet worden afgerond. Iedereen die lid is van een club heeft ook het beste voor met de club alleen lopen de wegen van het succes niet altijd over het zelfde pad. Ik zou dan ook heel graag zien dat we open en transparant blijven naar elkaar toe zodat we deze fantastische club naar een hoger niveau kunnen brengen door respectvol en fatsoenlijk met elkaar communiceren.

Uw browser is niet meer van deze tijd!

Update uw browser om optimaal van deze website (en vele anderen) te genieten Nu updaten!

×