Wij maken gebruik van cookies

Door gebruik te maken van onze website ga je akkoord met onze cookies. Voor meer informatie kun je kijken bij ons cookie- en privacybeleid.

Ik begrijp het

Beste wensen voor 2019: terugblik en vooruitblik!

Beste wensen voor 2019: terugblik en vooruitblik!

Beste leden van ZPC Het Ravijn,

Namens het bestuur van ZPC Het Ravijn wens ik u allen een gezond, gelukkig en sportief 2019 toe!

Voor ZPC Het Ravijn was het afgelopen jaar een jaar vol veranderingen. Graag neem ik jullie mee in een terugblik met dankwoorden en bereikte doelstellingen:

Na het doen van een onderzoek onder de leden van ZPC Het Ravijn is het besluit genomen om de verenigingsruimte wat aan te passen. Belangrijkste onderwerpen; een nieuwe geluidsinstallatie met Spotify, vervangen van de verroeste koelkasten, verbeteren van de verlichting, aanpassen bar, invoeren pin betaalsysteem en eten kunnen aanbieden. Na onderzoek bleek dit alleen mogelijk te zijn als we de samenwerking met de gemeente en het zwembad management verbeteren. Daar zijn we het afgelopen jaar zeer druk mee geweest. We bouwen een effectieve samenwerking met hen op waarbij vertrouwen over en weer gewonnen wordt. Nog niet alles is actief of zichtbaar maar op de achtergrond zijn er al heel veel activiteiten ondernomen en stukje bij beetje gaan we onze doelstellingen halen. Soms lijkt alles zo eenvoudig maar dat is het lang niet altijd. Maar, met een beetje geduld, doorzettingsvermogen en onderling respect en vertrouwen komen we er wel. Rutger Kooistra is met zijn team van de barcommissie volop bezig om de bar/inkoop etc te verbeteren. Dat gaat fantastisch goed en daarvoor veel dank!

De financiën zijn ieder jaar weer een heikel punt. Helaas hebben wij (nog) geen hoofdsponsors welke ons sportieve leven makkelijker kunnen maken. Wel hebben we meerdere sponsoren waar we enorm blij mee zijn! Zonder hen kunnen we de extra’s niet doen en is het beoefenen van topsport in Het Ravijn vrijwel onmogelijk. Heel veel dank aan alle sponsoren, kijk eens goed wie dat zijn en wellicht is het doen van een aankoop/bestelling bij de sponsoren het overwegen waard? Antony Verschoor heeft het voorzitterschap van de sponsorcommissie overgedragen aan Dennis Stevens. Dank voor je inzet Antony! Dennis is met zijn team van de sponsorcommissie heel druk om alle sponsoren te benaderen. Heel veel dank aan jullie onvermoeibare inzet!  Het afgelopen jaar had het bestuur geen inzicht in de financiën omdat we maar geen penningmeester konden vinden. Dat maakte het een financieel lastig jaar waarbij we ons best deden om het financiële overzicht te houden, rekeningen op tijd te betalen etc. Diane Scholing heeft zich ingezet om dit zo goed mogelijk te doen. Daarna heeft de firma Procurius ons ook nog geholpen wat door Richard Middelkamp en Laurens-Jan Schothans was geregeld. Veel dank daarvoor! We zijn enorm blij dat uiteindelijk Wicher Smit (a.i. penningmeester), Wim Simon en Ria Gottemaker de handschoen oppakten en zij zijn enorm druk bezig om de boekhouding weer in orde te krijgen. Heel veel dank daarvoor!!!

Jaarlijks betalen wij veel geld aan badwater huur. Het afgelopen jaar hebben wij bijna €95.000,- betaald. Daarbij is ook een her-indexering gekomen, stijgt de btw én heeft ook de KNZB de afdrachten fors verhoogt. Wij zijn volop in gesprek met gemeente, KNZB etc om te zorgen dat we iig niet meer hoeven te betalen. Sterker, we willen ervoor zorgen dat we minder gaan betalen. Dat is een lastig proces wat we in 2019 doorzetten.

De ledenadministratie is lange tijd door Marianne Jansen gedaan. Zij heeft het stokje per 1 januari 2019 overgedragen aan Evelyn Beunk. Marianne, heel veel dank voor je vele hulp! Evelyn, welkom en we zijn blij met je! Op dit moment wordt de gehele ledenadministratie nagekeken en geactualiseerd. Daar zijn ook Diane Scholing, Maria Soto Martin en Marion Schothans heel druk mee bezig. Allen, veel dank daarvoor!

In ZPC Het Ravijn staat topsport al jarenlang hoog aangeschreven. Met vele mensen wordt daar dag-in-dag-uit hard aan gewerkt. Naast de trainers wil ik ook graag de leden van de Top sport Commissie zeer bedanken voor hun continue inzet! Vele uren is men bezig om het allemaal goed te laten verlopen. Heel veel dank aan jullie allemaal!

Zonder scheidsrechters is een wedstrijd niet mogelijk. Afgelopen jaar waren scheidsrechters steeds weer aanwezig om ‘onze’ wedstrijden te fluiten. Heel veel dank daarvoor, respect dat jullie er zijn en ons helpen om wedstrijden te kunnen spelen. Waar mensen werken worden fouten gemaakt, waar fanatiek wordt gesport wordt ook fanatiek meegeleefd. Laten we er alsjeblieft wel op letten dat dit redelijk en respectvol blijft. Het afgelopen jaar hebben we code blauw (respect) onder de aandacht gebracht en dat continueren we ook in 2019. Wij dulden geen agressiviteit / disrespect naar scheidsrechters. We hebben momenteel een tekort aan scheidsrechters en dat kan onze vereniging schaden. We hopen dat leden van ZPC Het Ravijn, hun ouders/vrienden/familie zich aanmelden om scheidsrechter te worden. Dat kan o.a. bij het bestuur. Dit jaar moeten we scheidsrechters aanleveren en daar zullen we gehoor aan gaan geven. Dat doen we met plezier want het is een onderdeel van onze sport! Wist u dat de opleiding tot scheidsrechter voor u betaald wordt én dat u een vergoeding krijgt als u een wedstrijd fluit?

De jurytafel is fantastisch goed georganiseerd en loopt goed! Graag bedank ik Annelies en haar team voor al jullie aanwezigheid en inzet. Regelmatig heeft het scorebord (led-wall) jullie het afgelopen jaar in de steek gelaten. Daar is hard aan gewerkt om de storingen te verhelpen. Het was goed om te zien, ondanks de begrijpelijke frustraties, hoe jullie dit flexibel oppakten en met “ouderwetse middelen” de wedstrijden tóch jureerden! Grote klasse en veel dank daarvoor! Dit jaar is de led-wall afgeschreven en men is inmiddels begonnen met het inventariseren van de mogelijkheden voor de aanschaf van een nieuwe led-wall. Daarvoor kunnen jullie ideeën zover mogelijk worden “meegenomen”. Mochten jullie ideeën hebben, deze kunnen jullie bij Aico Kampman indienen waarna deze met Ruben Buijserd (zwembad manager) worden besproken. Dit kan via [email protected]

Het afgelopen jaar zijn we ook veranderd van kledingsponsor. Veelvuldig vernamen wij dat onze leden graag de sportkleding willen passen en dat dit op meerdere momenten in de omgeving van Nijverdal mogelijk moest zijn. We hebben Ter Bals Sport, welke al heel lang onze kledingsponsor was, en Ramon Zomer Intersport, gevraagd om offertes uit te brengen. Na lang vergelijken in snel veranderende situaties is uiteindelijk besloten om te kiezen voor het merk Arena welke door Ramon Zomer Intersport in samenwerking met Arena wordt gesponsord. Alle zwemafdelingen hebben inmiddels de beschikbare kleding ontvangen en de losse verkoop van Arena zwemkleding verloopt goed. We zijn nu bezig om ism Ramon Zomer een rood gekleurde ZPC Het Ravijn hoek in te delen in Ramon Zomer Intersport. Dank iedereen voor alle hulp! Een bijzonder dank je wel voor Marcel Ter Bals welke jarenlang onze sponsor is geweest.

Ongetwijfeld vergeet ik nu mensen te bedanken, mijn excuses daarvoor! Iedereen, veel dank voor alle hulp, inzet, sportiviteit, ondersteuning etc. ZPC Het Ravijn is een fantastisch mooie club!

2019: In het nieuwe jaar zijn we weer begonnen met trainen en de eerste wedstrijden volgen snel. We gaan verder met het aanpassen van de verenigingsruimte, het verkrijgen van meer trainers, zoeken naar extra sponsoren, het oplossen van het structurele scheidsrechters tekort en we gaan in gesprek met de gemeente om te kijken hoe we de hoge kosten welke wij betalen kunnen aanpassen.

In 2019 willen we ook aandacht geven aan de verdere ontwikkeling van breedtesport. ZPC Het Ravijn wil topsport maar ook breedtesport aanbieden, zo kan iedereen op zijn/haar niveau bij ons sporten!

Op woensdag 27 februari is de Algemene Leden Vergadering waarvoor ik jullie allen van harte uitnodig! Op dinsdag 26 januari spelen de Dames en Heren 1 thuis en dan zal ook de nieuwjaarsborrel worden georganiseerd. Blok deze data vast in de agenda’s!

Ook dit jaar zal een jaar met sportieve prestaties, meeleven en genieten worden! Daar hoort onderling respect bij, laten we daar met elkaar de normaalste zaak van de wereld van maken. Mochten jullie opmerkingen/vragen/adviezen hebben, laat het aan het bestuur weten. Wat we niet weten kunnen we ook niet oppakken.

Groet, namens het bestuur van ZPC Het Ravijn,

Aico Kampman, voorzitter

 

 

Uw browser is niet meer van deze tijd!

Update uw browser om optimaal van deze website (en vele anderen) te genieten Nu updaten!

×